Sypialnia, to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach. To miejsce, gdzie odpoczywamy po całym dniu aktywności. Miejsce, w którym ładujemy swoje baterie. Ważne jest zatem, aby sprzyjało ono relaksowi, nie dostarczało nam dodatkowych frustracji i było po prostu uspokajające. Dlatego też, przychodzę dzisiaj do Was z kilkoma prostymi poradami, w jaki sposób zaaranżować miejsce przy łóżku, aby nie tylko było praktyczne i funkcjonalne, ale również przyjemne dla oka. Poniżej kilka propozycji, dzięki którym Twoja szafka nocna będzie ładna i praktyczna.

1. To nie musi być typowa szafka nocna.

Pamiętaj, że Twój dom i każde jego pomieszczenie, to jest przede wszystkim TWOJA przestrzeń i to Ty musisz czuć się w niej dobrze. Nie trzeba więc myśleć stereotypowo, że przy łóżku musi stanąć typowa szafka nocna. To równie dobrze może być taboret, krzesło, mały stolik, co tylko będzie się Tobie sprawdzało i do Ciebie pasowało. Spójrz na poniższe przykłady. Super, co?

2. Może klasyczna szafka nocna z szufladą?

Jeżeli lubisz porządek i denerwują Cię walające się po sypialni “przydasie”, warto postawić na szafkę nocną z szufladą. Łatwo schowasz w niej wszystkie potrzebne drobiazgi, ładowarki, chusteczki itd. Dzięki temu, w łatwy sposób utrzymasz w sypialni porządek, a na wierzchu pozostaną tylko ładne i estetyczne przedmioty, które nadadzą wnętrzu stylu.

3. Szafka nocna – oświetlenie. Jaka lampka na szafkę nocną?

Warto zaplanować przy łóżku jakąś małą lampkę. Przydaje się zarówno do wieczornej lektury, jak i do tego, aby nie zawsze zapalać w pomieszczeniu główne światło. TIP: jeśli masz mało miejsca, postaw na lampkę, które nie stoi na szafce, tylko jest kinkietem lub zwisa z sufitu – zaoszczędzisz miejsce!

4. A może duża szafka szafka nocna?

Jeśli masz sporą przestrzeń, to wypełnij ją! Wykorzystaj dostępne miejsce i postaw na dużą szafkę lub nawet komodę przy łóżku. Ważne, aby zachowywać odpowiednie proporcje. Pamiętaj, że szafka nocna nie musi przylegać do łóżka. Jeśli ją trochę odsuniesz, to wizualnie sypialnia wyda się lepiej zagospodarowana.

5. Dobierz ładne przedmioty, które będą tworzyć spójną kompozycję.

Bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. trio kompozycyjnego. Wybierz trzy przedmioty o różnej wysokości i przeznaczeniu, np. lampa, roślina, książka. Dzięki takiemu zabiegowi, przestrzeń na szafce nie będzie przeładowana i zagracona, a wybrane przedmioty nie będą siebie nawzajem zasłaniać. Nie bój się dodać jakiegoś akcentu osobistego, np. ramki ze zdjęciem. To w końcu Twoja sypialnia i przedmioty, którymi się otaczasz powinny wprawiać Cię w dobry, spokojny nastrój 😉

Mamy nadzieję, że nasz wskazówki pomogą Ci w urządzeniu sypialni marzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *